Araç Sorgulama

Araç Sorgulama

Bu bölümde aracınıza ait  trafik ve diğer cezaları  MTV borç tutarlarını  ve 2019  yılında ne kadar Taşıt  vergisi ödemeniz gerektiğini e devlet  ve  diğer kurumlardan nasıl sorgulama yapabileceğimizi  detaylı olarak anlatıp  gerekli  sorgulama linklerini de sayfamıza ekledik.

Araç Trafik Cezası Nasıl Sorgulanır,

Emniyet Genel müdürlüğüne ait olan (egm.gow.tr)  web sitesinden sorgulama yapmak için , isim soy isim TC Kimlik numaranız  ve Doğum Yılınız  gerekmektedir.  https://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx   linkine tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Araç Sorgulama

E devlet Sistemi üzerinden sorgulama yapmak için ise  öncelikle şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.  Şifre ile giriş yapıldıktan sonra  Emniyet Genel Müdürlüğü  Bölümünden https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-arac-plakasina-yazilan-ceza-sorgulama  linkine tıklayarak  adınıza kesilen trafik cezalarını  sorgulayabilirsiniz.

Gelir İdaresi Portali Üzerinden Trafik cezası sorgulamak için ise  ister  e devlet sistemi üzerinden giriş yapıp  https://www.turkiye.gov.tr/gib-intvrg-trafik-para-cezasi-borcu-sorgulama-ve-odeme   yada  https://intvrg.gib.gov.tr/  İnternet  vergi dairesi giriş yaparak sorgulama  yapabilirsiniz.

Trafik Cezalarını SMS ile sorgulama

Kullanıcı girdi olarak cep telefonunun mesaj bölümüneTPC PLAKANO TESCILTARIHI TCKNO(VKNO) yazıp 1189‘a gönderir. Örnek: TPC 06GIB89 31012007 12345678912 

Aracınıza Ait Haciz Bilgilerini Sorgulama :  Aracınıza ait hazic  bilgilerini sorgulamak için e devlet sistemi üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/gib-intvrg-araclara-uygulanan-elektronik-haciz-sorgulama  adresine girip  sorgulama yapabilirsiniz.

Diğer Araç Sorgulama Linkleri

Trafik