E-Devlet Sgk Sorgulama

E Devlet Üzerinden Sgk Sorgulama

E devlet üzerinden prim ve hizmetlerin sorgulanması tek bir noktadan ve hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayan sisteme nasıl girileceği ve nasıl sorgulama yapılacağı aşağıda detaylı bir şekilde anlatılıp gerekli linkler yazının en alt sayfasında verilmiştir.

Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler Sigortalılık İşlemleri 4B (Kendi Nam ve Hesabına Çalışanlar) Hizmetleri 4A (Hizmet Akdiyle Çalışanlar) Hizmetleri 4C (Kamu Görevlileri) Hizmetleri Şahıs Ödemeleri Hizmetleri Diğer Hizmetler Borçlandırma Hizmetleri Kimlik Doğrulama Hizmetleri verilmektedir.

E-Devlet kapısında hâlihazırda sosyal güvenlikle ilgili 116 adet aktif uygulama ile hizmet verilmektedir.

E-Devlet Sgk Sorgulama

E devlet üzerinde Sosyal Güvenlik Merkezine ait tüm sorgulamaları yapabilmek için öncelikle bir e devlet şifresi edinilmesi gerekmektedir. Zaten çoğu kullanıcıda e devlet şifresi bulunmaktadır.

E devlet Hizmet bilgileri sorgulamak için öncelikle hangi kapsamda çalıştığımızı bilmemiz gerekmektedir.

Bir işverene Bağlı Çalışanlar : 4A Kapsamına girmektedir.

Kendi hesabına Çalışanlar ( Şirket Ortağı, Esnaf, Doktor, Avukat, Serbest Çalışanlar için :4B Kapsamına girmektedir.

E devlet sisteminde Sosyal güvenlik sorgulamaları ;Sigortalıklık Uygulamaları, Emeklilik Uygulamaları ve Sağlık Uygulamaları şeklinde ayrılmaktadır.

Hizmet dökümlerini borç sorgulamalarını Sigortalılık uygulamaları bölümünden , emekli aylıkları ve emeklilik bilgisi gibi sorgulamaları , emeklilik uygulamaları bölümünden sorgulayabilirsiniz.

İş Görmezlik Sorgulama

E devlet Sgk İş Görmezlik Sorgulama:
https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme Linke tıkladığınızda adınıza yatan rapor parası istirahat parası sorgulaması yapabilirsiniz.

SIK KULLANILAN SORGULAMALAR

E devlet Sosyal Güvenlik Sorgulamaları nın Tümüne https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-ve-sigorta-hizmetleri linkinden ulaşabilirsiniz